Maska RockBros antysmogowa przeciwpyłowa z filtrem N99

149,00 

W zestawie:
– 1 maska neoprenowa, która można myć,
– 1 filtr węglowy N99 , PM2.5 , filtracja do 99.88%,
– 2 zawory filtracyjne.

Zalecamy dokupienie kilku filtrów węglowych, ponieważ maksymalny czas używania filtra to 8 godzin. Filtr może być używany przez kilka dni np po 1 godzinie dziennie przez 7-8 dni.

Uwaga:

  • ze względu na dużą ilość zamówień od momentu złożenia i opłacenia zamówienia, potrzebujemy 2-3 dni na przygotowanie i wysłanie Państwa zamówienia.
  • maski występują w kolorach: pomarańczowym, niebieskim, zielonym. Wysyłamy je losowo, w przypadku zamówienia większej ilości staramy się wysłać mix kolorów jeśli mamy na stanie. Kończąc zakupy można podać preferowany kolor, ale nie możemy zagwarantować, że będzie w danym momencie dostępny.

Prosimy o przemyślane zakupy. Zgodnie z Art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta,  po otwarciu opakowania w którym przedmiot był dostarczony, nie można go zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych.

Opis

Główne zalety:
– ergonomiczna budowa i możliwość regulacji obwodu rzepem sprawia, że czujesz się komfortowo;
– wymienne filtry węglowe zapewniają najwyższą ochronę przed zanieczyszczeniami.
– poziom filtracji (99,88%) znacznie przewyższający poziom tradycyjnych maseczek chirurgicznych (95%),
– możliwość wielokrotnego używania przez kilka dnia z zachowaniem łącznego czasu użytkowania około 8 godzin,
– dwa zawory utrzymują wewnątrz maski dobre wentylowane powietrze i zapewniają swobodne oddychanie.

Dane techniczne :
• Materiał : Neopren
• Rozmiar : Uniwersalny
• Kolor : pomarańczowy (inne kolory na innych naszych aukcjach)
• Waga : 54g
• Płeć : Unisex
• Produkt dedykowany dla: rowerzystów , biegaczy , aktywnego wypoczynku, ochrony przed bakteriami i wirusami w tym koronawirusami.

Szczegółowy opis:
Czas użytkowania półmaski zależy od wielu czynników tj. budowa ciała, wiek, wzrost, poziom wysiłku fizycznego, wykonywana czynność.

Przyjmuje się że filtr węglowy przydatny jest do użytku do momentu gdy opory oddechowe wynikające z zapchania pyłem są zbyt duże i uniemożliwiają swobodne oddychanie.
Wymienny filtr węglowy może być używany kilka razy w ciągu tygodnia z zachowaniem, w zależności od warunków, 6-10 godzinnego czasu ciągłego używania.

Ze względów higienicznych sugeruje się aby część twarzową półmaski, wykonaną z neoprenu czyścić nie rzadziej niż co 5 dni.

Mycie maski neoprenowej:
– zdemontować zawory wydechowe po obu stronach,
– wymontować umieszczony wewnątrz filtr,
– umyć część neoprenową w ciepłej wodzie z użyciem łagodnego detergentu,
– dokładnie wypłukać,
– pozostawić do wyschnięcia,
– zamontować filtr zgodnie z instrukcją wymiany,

Zastosowanie:
Półmaska antysmogowa służy do zabezpieczenia układu oddechowego przed wdychaniem uciążliwych pyłów i zapachów związanych m.in. z emisją spalin samochodowych. Filtr N99 daje ochrone na poziomie 99% , wspomaga ochronę przed bakteriami i wirusami.

Półmaska idealnie nadaje się do codziennego użytku w drodze do szkoły, biura, na zakupy.

Nowatorska konstrukcja półmaski i wyposażenie jej w dwa zawory wydechowe zapewniają chłodniejsze powietrze pod czaszą podnosząc w znacznym stopniu komfort jej użytkowania w porównaniu z półmaskami bez zaworów. Zamontowane zawory wydechowe ułatwiają wydychanie powietrza.

Półmaski skuteczne są przy pyłach PM10, PM2,5, jak i submikronowych. Posiadają wkładkę z włókniny z węglem aktywnym, dzięki czemu pochłaniają dwutlenek siarki (SO2) i dwutlenek azotu (NO2), związki toksyczne dla organizmu, powstające na skutek spalania paliw.

Zalety:
Kompaktowy, anatomiczny kształt, przyjemny w dotyku i delikatny materiał.
Półmaska pokryta jest specjalną warstwą włókniny osłonowej, przez co wydłuża się jej żywotność.
Dzięki umieszczeniu zaworu na boku półmaski można w przerwie wykonywanych czynności złożyć i schować ją do kieszeni nie uszkadzając jej.

Instrukcja zakładania:
1. Nałożyć maskę na grzbiet nosa i podbródek
2. Zamocować maskę z tyłu głowy zapięciem na rzep.
3. Nałożyć elastyczny aluminiowy zacisk na grzbiet nosa. Zacisk można odpowiednio dostosować do kształtu osa i twarzy; jego konstrukcja umożliwia duży zakres regulacji.
4. Sprawdzić, czy maska jest prawidłowo założona: przyłożyć dłoń do twarzy i mocno oddychać, obserwując przepływ wydychanego pod ciśnieniem powietrza.
5. Wyregulować zapięcie na rzep tak, aby maska szczelnie i mocno przylegała.

Wymiana filtra węglowego:
1. Otworzyć maskę. Po otwarciu – widoczne będą wewnętrzne części zaworów wydechowych.
2. Otworzyć każdy zawór, zgodnie z zamieszczoną na nim instrukcją (OPEN). Obrót zaworu spowoduje odłączenie go od części zewnętrznej.
3. Wymontować dwa zawory, wyjąć filtr.
4. Włożyć nowy filtr. Zamknąć każdy zawór, zgodnie z zamieszczoną na nim instrukcją (CLOSE). Obrót zaworu zakończy procedurę wymiany.

W trakcie użytkowania półmaski następuje wzrost oporów oddychania powodowany osadzaniem się na niej pyłu. Jeżeli użytkownik uzna, że opór znacznie wzrósł, półmaskę należy wymienić na nową. Wymienny filtr jest przeznaczony do stosowania przez okres max. 8 godzin.

Dodatkowe informacje

Kategoria

Maski i filtry