Filtr węglowy RockBros antysmogowy przeciwpyłowy z filtrem N99

29,00 

Filtr węglowy N99 , PM2.5 , filtracja do 99.88%
Przeznaczony do masek antysmogowych RockBros
Może być stosowany do innych masek neoprenowych, materiałowych, wykonanych ręcznie.

Uwaga: ze względu na dużą ilość zamówień od momentu złożenia i opłacenia zamówienia, potrzebujemy 2-3 dni na przygotowanie i wysłanie Państwa zamówienia.

Prosimy o przemyślane zakupy. Zgodnie z Art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta,  po otwarciu opakowania w którym przedmiot był dostarczony, nie można go zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych.

 

Opis

Główne zalety:
– filtr węglowy zapewnia najwyższą ochronę przed zanieczyszczeniami.
– poziom filtracji (99,88%) znacznie przewyższający poziom tradycyjnych maseczek chirurgicznych (95%),
– możliwość wielokrotnego używania przez kilka dnia z zachowaniem łącznego czasu użytkowania około 8 godzin,
– produkt dedykowany dla: rowerzystów , biegaczy , aktywnego wypoczynku.

Szczegółowy opis:
Czas użytkowania filtrów weglowych zależy od wielu czynników tj. budowa ciała, wiek, wzrost, poziom wysiłku fizycznego, wykonywana czynność.

Przyjmuje się że filtr węglowy przydatny jest do użytku do momentu gdy opory oddechowe wynikające z zapchania pyłem są zbyt duże i uniemożliwiają swobodne oddychanie.

Wymienny filtr węglowy może być używany kilka razy w ciągu tygodnia z zachowaniem, w zależności od warunków, 6-10 godzinnego czasu ciągłego używania.

Ze względów higienicznych sugeruje się aby maskę neoprenową do której stosuje się filtr czyścić nie rzadziej niż co 5 dni.

Filtr skuteczny jest przy pyłach PM10, PM2,5, jak i submikronowych.
Posiadają wkładkę z włókniny z węglem aktywnym, dzięki czemu pochłaniają dwutlenek siarki (SO2) i dwutlenek azotu (NO2), związki toksyczne dla organizmu, powstające na skutek spalania paliw.

Wymiana filtra węglowego:
1. Otworzyć maskę. Po otwarciu – widoczne będą wewnętrzne części zaworów wydechowych.
2. Otworzyć każdy zawór, zgodnie z zamieszczoną na nim instrukcją (OPEN). Obrót zaworu spowoduje odłączenie go od części zewnętrznej.
3. Wymontować dwa zawory, wyjąć filtr.
4. Włożyć nowy filtr. Zamknąć każdy zawór, zgodnie z zamieszczoną na nim instrukcją (CLOSE). Obrót zaworu zakończy procedurę wymiany.

Dodatkowe informacje

Maski i filtry

Kategoria