10 x Półmaska ochrona FSO30V z filtrem FFP3

240,00 

10 x Półmaska filtrująca FSO30V FFP3 NR D – wysyłka w dniu zamówienia

Kategoria: SERIA FSO
Klasa ochrony: FFP3 (skuteczność filtracji 99%)
Klasa: 
P3
NDS: 30 x NDS
Norma: EN 149:2001 + A1:2009
Certyfikat: wydany przez CIOP PIB zgodny z UE 2016/425
Wyprodukowano: w Polsce
Jednostka certyfikująca: CIOP-PIB 1437 Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy

Produkt polski, cena za 10 sztuk.
Sprzedawane przez nas maski pochodzą bezpośrednio od polskiego producenta.

  • WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) w wytycznych z dnia 25 stycznia 2020 r. w przypadku podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem (nCoV) zaleca stosowanie masek przeciwpyłowych posiadających co najmniej filtr FFP2. Pełny tekst zaleceń na stronie: https://apps.who.int/iris/rest/bitstreams/1266296/retrieve
  • Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów roznoszonych drogą kropelkową, jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania.

Uwaga:

  1. maski posiadamy na stanie, wysyłamy je w dniu zamówienia , jeżeli zamówienie będzie złożone do godziny 17. Zamówienia złożone po godzinie 17 wysyłamy następnego dnia roboczego.,
  2. jeżeli nie możecie Państwo złożyć zamówienia online, prosimy o przesłanie zamówienia wraz z danymi do faktury i telefonem kontaktowym na adres
    info@e-perfumeria.eu , odeślemy fakturę pro forma. Dodatkowych informacji udzielamy pod numerem 601 333 444.  

Prosimy o przemyślane zakupy. Zgodnie z Art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta,  po otwarciu opakowania w którym przedmiot był dostarczony, nie można go zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych.

Maski przez producenta pakowane są w opakowaniach zbiorczych po 10 sztuk. W przypadku zakupu mniej niż 10 masek zostaną one zapakowane w foliopak z zachowaniem zasad higieny.

Opis

Najbardziej rozpoznawalna półmaska FM030 V P3S powraca w nowym stylu jako FSO30 V FFP3 NR D.  Udoskonalony, nadany wstępnie kształt w obrębie nosa zaczerpnięty ze sprawdzonej serii Simpla w połączeniu z klasycznym zaciskiem nosowym gwarantuje jeszcze skuteczniejsze doszczelnienie.

Cena za 10 sztuk.   

Przeznaczenie: Do ochrony dróg oddechowych użytkownika przed szkodliwym oddziaływaniem zanieczyszczeń powietrza występujących w postaci cząstek stałych i/lub ciekłych tworzących aerozole (pyły, dymy, mgły) do 30 x NDS.

Zastosowanie: Duże stężenie pyłów respirabilnych, stosować przy spawaniu i lutowaniu, chroni przed pyłami zawierającymi beryl, antymon, arsen, kadm, kobalt, nikiel, rad, strychninę, cząstki radioaktywne.

Dodatkowe zalety: Zastosowany zawór wydechowy pozwala na swobodniejsze pozbycie się nadmiaru pary wodnej i dwutlenku węgla spod czaszy półmaski poprawiając w ten sposób komfort pracy użytkownika oraz przedłużając jej żywotność.

Skład:

Czasza półmaski:
– Igłowana włóknina poliestrowa
– Włóknina polipropylenowa typu melt blown
– Włóknina osłonowa
Elementy dodatkowe:
– Zawór wydechowy
– Zacisk nosowy dla doszczelnienia półmaski w obrębie nosa
– Uszczelka nosowa z pianki polietylenowej
– Zapinki taśm nagłowia do regulacji długości taśm nagłowia
– Taśma nagłowia

Wymagania – Półmaska spełnia najnowsze wymagania: Rozporządzenia Parlamentu i Rady UE 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.

Przeciwwskazania – Zabrania się stosowania półmaski w warunkach niedoboru tlenu (poniżej 17%), wobec tego użycie w przestrzeniach o niewielkiej kubaturze takich jak kanały, studzienki, zbiorniki jest niedozwolone. Półmaska nie chroni również przed zanieczyszczeniami w postaci par i gazów substancji szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla życia. Nie używać podczas gaszenia pożarów. Półmaska nie dostarcza tlenu. Osobom o nieogolonej lub brodatejtwarzy półmaska nie zapewni odpowiedniej szczelności.

Maski przez producenta pakowane są w opakowaniach zbiorczych po 10 sztuk. W przypadku zakupu mniej niż 10 masek zostaną one zapakowane w foliopak z zachowaniem zasad higieny.

Jak stosować maskę?

  1. umieścić część twarzową tak, aby przykrywała usta i nos;
  2. taśmy nagłowia założyć tak, aby dolna taśma obejmowała kark poniżej ucha, a górna przechodziła z tyłu głowy nad uchem;
  3. dopasować wstępnie uformowany zacisk nosowy tak, aby zapewnić szczelność;
  4. sprawdzić prawidłowość założenia; przyłożyć dłonie i przytrzymać czaszę; mocno wydmuchnąć powietrze; w przypadku nieszczelności wyregulować pozycję czaszy, zacisk nosowy lub taśmy nagłowia.

W trakcie użytkowania półmaski następuje wzrost oporów oddychania powodowany osadzaniem się na niej pyłu. Jeżeli użytkownik uzna, że opór znacznie wzrósł, półmaskę należy wymienić na nową. Półmaska jest przeznaczona do stosowania przez okres max. 8 godzin.

Dodatkowe informacje

Kategoria

Maski i filtry